The Sims 2
untitleduntitled


1 díl | Povídka VALENTÝN

5. října 2011 v 16:29 | Sabish (Liška) |  HP Povídka - Valentýn
Moje kidy v závorce neřešte O:-)
Příjemný počtení !

Pohled Hermiony •


Byl únor, přesněji 14. února...
"PANEBOŽE!" Vyjekla Hermiona, "DNESKA JE VALENTÝN!" Probudila tím všechny ostatní holky, které do teď spaly a ty začaly také vyšilovat, rychle se oblékaly, líčily, česaly se navzájem, jako to bylo každý rok na Valentýna.
Tentokrát úplně všechny dívky ze sedmého ročníku držely pospolu, pomáhaly si, což bylo neobvyklé, předchozí roky šla každá sama za sebe. Ale teď po válce se hodně věcí změnilo. Hermiona byla o rok starší, než její spolužačky, protože se rozhodla dostudovat poslední ročník studia a složit OVCE. (a taky KOZY)
Všechny dívky z Nebelvíru naráz přišly do Velké Síně a posadily se.
Jako na povel hned po tom přiletěly stovky sov s psaníčky a bonboniérami a vypadalo to jako růžová invaze.
Hermiona se zatetelila štěstím, když jedna sova přiletěla přímo k ní. Rozhlídla se a popřemýšlela, kdo by to mohl být, ale zrak jí spočinul na Ronovi, který se usmíval od ucha k uchu a hleděl na Hermionu, když ale přišel na to, že na něj také kouká, rychle se odvrátil jinam.
Ach jo, pomyslela si Hermiona, já snad nikdy žádnou lásku nenajdu... Ron Weasley se jí totiž hnusil. Byl to její nejlepší kamarád, ale to je všechno. Otevřela psaníčko:

Dostav se dneska, k jezeru,
o sedmé hodině, k večeru,
dodržíš to, budeš tam?
Na to se tě právě ptám.

"Ty bláho!" Řekla Hermiona a až za chvíli si uvědomila, že to řekla nahlas. Všichni byli zabráni do konverzace, takže jí nikdo, kromě Ginny neslyšel.
"Co je?" Zeptala se pohotově.
"No, asi úterý." Snažila se z toho vykroutit Hermiona, ale Ginny na ní údělala zlý výraz (masového vraha, který zabíjí pilníkem na nehty, upiluje člověka k smrti!), jenž Hermioně výrazně doporučoval vymáčknout se.
"Ginny, někdo mi poslal psaníčko, myslela jsem si, že je od Ronalda, ale ten by přece nic takového nenapsal, že ne?" Povídala zvesela a ukázala své kamarádce dopis.
"Páááni! To je fakt hustý! Opovaž se tam nepřijít!"
"Děláš si srandu? Samozřejmě, že tam půjdu!"
Celou cestu na první hodinu si o tom povídaly, přemýšlely, kdo to asi bude. To si ale nevšimly, že Hermioně psaníčko vypadlo.


Pohled Draca •


Draco přišel do Velké Síně se znuděným výrazem. Tenhle rok snad Valentýn nebude nic moc. Zase. A to je jenom dobře. Přijde mu určitě psaníčko od Pansy, ale to už je samozřejmost. Nemýlil se. Dracovi na talíř spadla růžová obálka ve tvaru srdce a voněla po parfému. Ukryl si jí do hábitu, nechtěl nikomu nic vysvětlovat. (Jasně, velice nenápadný, když má někdo pod hábitem velkou bouli ve tvaru srdce, hm)
Dal si obrovskou porci všeho, co na stole našel, protože měl hrozný hlad, takže z Velké Síně vycházel téměř jako poslední (a šel rovnou na ošetřovnu, protože měl zapíchlou vidličku v žaludku a solnička taky není dobrá na organismus).
První hodinu byly lektvary s Nebelvírem, to zase bude "zábava". Když mířil do sklepení, chodba, po které šel, byla z nepochopitelných důvodů prázdná. (Chuck Norris si vyřizoval účty.) Najednou na zemi uviděl Valentýnské přáníčko. Bylo evidentní, že je pro Draca.
Sebral ho a přečetl si ho.
Hmm... kdo by mě asi tak mohl pozvat?
Pansy mi přece prání už poslala!
A celou zbylou cestu do učebny přemýšlel o tom, kdo by ho to mohl pozvat na rande.
(Draco totiž nabýval nově zpracované informace, a jeho mysl měla starý procesor, takže ho ani v nejmenším nenapadlo, že by valentýnka nebyla pro něj)


Pohled Rona •


Ron byl tak šťastný, že jeho první výlet do knihovny, kam šel bez Hermiony a bez Harryho, dopadl dobře. (Měl s sebou baťůžek, svačinu a pití a hlavně dobrou náladu!) Našel knížku o lásce a krásný verš, který si trochu poupravil, Hermiona nemá šanci poznat, kdo jí to psaníčko napsal!
Když na Valentýna ráno psaníčko dorazilo, Hermiona byla úplně nadšená, asi nepoznala, kdo jí to poslal... každopádně až se večer uvidí, určitě na něho změní názor. Ron si tím byl jistý, naprosto.
Celý den si potom pískal a všichni byli užaslí nad jeho náladou. Měl tak dobrou náladu, jako tenkrát, když mu Harry nalil do džusu Felix Felicis a proto jsme vyhráli zápas. Někdo potom říkal, že to není pravda, ale ano, je. Vždyť mu bylo tak bezvadně a všechno, na co sáhl, se mu povedlo! Ron si myslel, že půlku mu tenkrát nalil do džusu a půlku si potom vzal sám, když šel z Křiklana vytáhnout tu vzpomínku. (To zní divně. Vytáhnout z Křiklana...)
Když měli první hodinu lektvary, dokonce nic nepřipálil, nic nezkazil a nic mu nevybouchlo. Prý uvařil ucházející lektvar a dostal od profesora Křiklana 5 bodů pro svojí kolej.
Bylo to prostě bezva den! (Sice jenom dvakrát spadl ze schodů, uhodil do něj blesk, vypadl z okna, masožravka mu ukousla dva prsty a na obědě zasněný snědl jednu stránku z učebnice, ale jinak to byl suprovej den!)


Pokračování zase někdy jindy :-D


Názory ?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Blonde Blonde | E-mail | Web | 5. října 2011 v 16:45 | Reagovat

Úplně skvělý. Určitě oiš něco podobného dál. Hodně dobře napsané a to poslední věta: Sice jenom dvakrát spadl ze schodů, uhodil do něj blesk, vypadl z okna, masožravka mu ukousla dva prsty a na obědě zasněný snědl jednu stránku z učebnice, ale jinak to byl suprovej den! mě hodně rozesmála.  :-D

Mohla by jsi se prosím podívat na moje seriály a trochu je zhodnotit?

2 Treyci Treyci | 5. října 2011 v 18:22 | Reagovat

Paráda !
Dokonale jsem se zasmála, fakt povedená povídka, už se těším na pokráčo ;D

3 Eliška Eliška | Web | 6. října 2011 v 13:14 | Reagovat

Moc pěkný :) Taky tvoříme, jukni k nám na blog ;)

4 Yvča - Myška Yvča - Myška | E-mail | Web | 6. října 2011 v 18:59 | Reagovat

Liší to je SUPERGALAKTICKÝ :DD

5 Sabish Sabish | Web | 6. října 2011 v 19:10 | Reagovat

Dík bejby:-*:D

6 Lajlí Lajlí | 7. října 2011 v 18:56 | Reagovat

Sabí tak ta se ti povedla :-D  ne j ta věta na konci. XD zajimalo by mě jak by vypadal jeho den normálně bez toho lektvaru .. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama