Deníček

Fakt cool ikonka :D

23. ledna 2011 v 17:15 | Liška
Ahoj... právě jsem našla bezva GIFku kterou okamžitě dávám jako ikonu. Fakt drsná :DD ! Když se na ní díváte delší dobu, tak vám z toho začně šibat :D
Líbí??
A nekopírujte ! :D

Co kdyby jsme udělaly časák?

23. ledna 2011 v 13:25 | Liška
Ahoj lidi ! :)
Napadlo mě: Co kdyby jsme si udělaly časopis?
Samozřejmě by jsme ho neprodávaly :D ale jenom na blog.
O koních
Jako že třeba každej díl se zameřením na jedno plemeno (To bude dělat Myška)
A třeba něco co zajímá mě.. :D (To bych udělala já)
Samozřejmě by bylo nějaký graf. zpracování žejo :D
Ne jenom z Wikipedie okopírovaný věci.
Začly by jsme číslem: Únor 2011
Co vy na to?
Liška

Dobré ranko!! (+ mini soutěž)

15. listopadu 2010 v 9:29 | Liška
Dobré ráno přeji!!
Dlooouho jsem (jsme) nepřidávali na blog. Jelikož mě zhýrá krutá nemoc: chřipka :D , tak budu mít čas přidávat. Takžé.. asi to nebude mít cenu ale jenom tak pro zábavu, nedáme si slovní fotbal? Já začnu, a vy do komentářů pokračujte, ale prosím, jenom slušná slova !!!!!!!
Já to potom někdy stopnu, a ten, kdo hlasoval naposled, dostane diplom :) .
Takže zatím a pište !Jahoda

Mám či nemám...poraďte prosím!!!

16. dubna 2010 v 13:51 | Liška
liska-a-myska.blog.cz
Mám či nemám?
Už dlouho přemýšlím o tom, že začnu psát nějaký příběhy. Samozřejmě jsem začla, jenže to byla blbost, ale říkám si, že kdyby mi poradili ti, kteří to pak budou číst, že by to pak bylo lepší. Možná by jsem pak mohla začít psát knížku, a jiné, už hotové knížky přidávala (ne moje!!!), některé trochu známější... prosím prosím, poraďte někdo, o čem by jsem měla psát!
A něco rozumného prosím.
Liška

Add (14h10m): Už vím!

Jak tenhle článek nadepsat...?

11. dubna 2010 v 12:37 | Liška
liska-a-myska.blog.cz
Jak tenhle článek nadepsat? To opravdu nevím. Nevím přesně, co budu psát, ale asi to, co mě zrovna napadne, takže tenhle článek nepochopí nikdo, ani já =o). Ne, kecám. Vím přesně, co jsem napíšu. Chtěla jsem napsat, že už jsem na to přišla. Na co? Na to, jak zvýšit návštěvnost. Hodně lidí přichází, když píšu hodně článků za sebou třeba hodinu. To je někdy i 15 lidí online. Ale to tady mám sakra sedět 24 hodin denně? Některé blogy, o čemkoliv, které mají na kontě více než 1000 článků, mají pořád minimálně 5 lidí online, přitom my už jich máme taky přes tisíc a pořád nic! Jak je to možný? To máme tak blbej název? To budeme odsouzeni na tuhle strašnou návštěvnost navždy? Ach jo, já nevím. Vždycky, ať napíšu nadpis článku
liska-a-myska.blog.cz
jakkoli výrazný, nikdo se na něj nikdy nenaláká. A myslím, že se ani na tenhle článek nikdo nenaláká. Jestli jo, tak budu i kvůli jednomu človíčkovi hrozně šťastná. Ale myslím, vím, že tenhle článek je úplně zbytečnej, protože kdo sem příde? Zase nikdo! A to už mě štve. Fakt. Proč některý blogy, nemají na kontě skoro nic a jakou mají návštěvnost? 10 lidí online! Ach jo. Mám tenhle blog ráda, ale začíná mě to nudit, protože sem nikdo, nikdo a ještě jednou nikdo nechodí. Hrozně chci aby se to změnilo. Je to na vás. Jenom na vás.
Liška

New design!!!!!!

10. dubna 2010 v 15:22 | Liška
Ahoj! Máme nový design!
Hrozně se mi líbí, jsem s ním naprosto spokojená a že tady už vystřídalo designů...
Ale abych pravdu řekla, už ani nevím, jaká je vlastně náplň tohoto blogu, nevím, co jsem přidávat, poradí mi někdo? Jestli jo, tak ať napíše do komentářů. Už to píšu snad postopadesátý, ale stejně se pak nikdo neozve =o( , tak prosím něco napište. Hrozně moc díky ;o)
LM team

To je úžasný!

17. března 2010 v 17:57 | Liška
liska-a-myska.blog.cz
Ahoj lidi! To je prostě úžasný! Ze dne na den nám úplně bleskově vzrostla návštěvnost!
Jak je to možné? Já nevím, možná že už máme na kontě 905 článků i s tímhle.
Jsme Vám s Myškou hrozně vděčný za to, že chodíte na náš blog!
Doufám, že to tak bude pokračovat a abychom věděly, co nejvíc přidávat, napište do komentářů, co se Vám na tomhle blogu líbí nejvíc.
Děkujeme

Liška a Myška team

Karel Gott

15. března 2010 v 15:43 | Myška
Karel Gott


Karel Gott je jeden z nejvýznamnějších českých zpěváků, nejmenovaný král české pop music, jehož jméno už čtyři desetiletí zdobí přívlastek "Zlatý hlas z Prahy. Je jednou z největších legend české hudební scény celé historie a to jak moderní, tak klasické. Současně i jedním z nejvýznamnějších neanglicky zpívajících interpretů populární hudby také ve světovém měřítku a vlastně jediným českým zpěvákem, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Neuvěřitelná byla a je jeho popularita, která zasáhla prakticky všechny generace a trvá bez větších výkyvů nebo přestávek už více, než 40 let. Na poli toho hudebního žánru jen těžko najdeme podobná srovnání - v tomto směru je opravdovým fenoménem. Gottovi však rovněž často bývá vyčítána jeho spolupráce s komunistickým režimem.

Dětství a mládí
Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. V mládí toužil stát se malířem a po ukončení školní docházky se v Praze neúspěšně pokoušel o studium výtvarného umění. Když nebyl přijat, odešel do učení (ČKD) v oboru elektromontér. Během účňovských let se věnoval své druhé velké lásce - hudbě a zpěvu. V 50. letech příležitostně vystupoval zároveň jako zpěvák - amatér a účastnil se různých pěveckých soutěží. Poprvé na sebe upozornil už v roce 1957, tedy v době, kdy v Československu stále ještě doznívala éra swingu a rock´n´roll bylo možné slyšet snad jen v klubech (Akord klub, Reduta). U poroty sice zcela propadl, avšak dostalo se mu mimořádné nabídky na angažmá v pražských tanečních kavárnách, kde tehdy hrály k tanci ty nejlepší české orchestry (např. K. Krautgartner). Vedle svého zaměstnání v ČKD tak stačil ještě poloprofesionálně vystupovat jako zpěvák.

Počátky jeho působení
V roce 1958 získává první místo v soutěži amatérských zpěváků, ale teprve až v roce 1960 definitivně odchází z ČKD a věnuje se profesionálně již pouze zpěvu. Na pražské státní konzervatoři studuje až do roku 1963 operní zpěv u prof. Karenina (žáka nejslavnějšího ruského pěvce všech dob - Šaljapina) a do roku 1966 potom dálkově. První opravdové úspěchy ovšem nepřicházejí nijak rychle, u publika budí spíše smíšené a kontraverzní pocity, obecenstvo si těžko zvyká na jeho projev, který se zcela vymyká zažitým trendům v tehdejší taneční hudbě, která tehdy v Česku byla ještě i začátkem 60. let příliš ve stínu staré doby. Teprve až éra twistu v letech 1962 - 64 přinesla do české pop music výrazné oživení ze kterého vzešlo mnoho hvězd a hvězdiček, přestože drtivá většina z nich časem zapadla. Byla to však také šance, na kterou čekal i Karel Gott. Éra divadel malých forem, v nichž se rodila moderní populární hudba.

První úspěchy
V roce 1962 dostal Karel Gott nabídku na angažmá do toho nejslavnějšího, tehdy ještě nového divadla Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. A právě tento fakt znamenal zásadní zlom v jeho karieře. Už v tomto roce díky duetu s Vlastou Průchovou "Až nám bude dvakrát tolik" zvítězil v rozhlasové hitparádě. V roce 1963 se jeho píseň "Oči sněhem zaváté", z autorské dílny Semaforu, stává doslova dynamitem, když je vyhlášena absolutně největším hitem roku. S mnohými dalšími hity se Karel Gott poprvé ocitá na samotném vrcholu a je vyhlášen Zlatým slavíkem 1963, což pro něho znamená doslova raketový start.

Americké angažmá
V roce 1965, po odchodu ze Semaforu zakládá se svými novými spolupracovníky textařem a skladatelem - bratry Štaidlovými vlastní divadelní scénu Apollo a stává se její hlavní hvězdou až do roku 1967, když je divadélko rozpuštěno a Karel Gott odchází na 7měsíční angažmá do Spojených států (Las Vegas). Končí tak éra začátku 60. let a také začátků Karla Gotta, doba prošpikovaná celou plejádou hitů, nastává čas odejít "na zkušenou".

Růst popularity
Koncem 60. let je už éra divadel malých forem a jejich písniček pryč, jejich největší sláva vzala za své. V pop music vzniká pozdější styl zvaný "střední proud" nebo-li "mainstream". (Rok 1967, kdy Karel Gott pobývá v USA je také na mnoho let už jediným rokem, kdy se podařilo jeho největšímu "rivalovi", Waldemarovi Matuškovi mu "ukrást" cenu Zlatého slavíka). Ze Spojených států se Karel Gott vrací jako úplně vyměněný, pryč je náhle ten poněkud nejistý, skromný mladík. Přichází úplně nový Karel Gott, dokonalý a sebevědomý profesionál, který o třídu převyšuje své kolegy. Po počátečních úspěších v USA, Kanadě, východní i západní Evropě, kde mu vychází jeho první (a hned zlaté !) album a kdy jeho jméno začíná zdobit ozdobný přívlastek "Zlatý hlas z Prahy", se s plnou vervou pouští do nové práce také na domácí scéně. Opět jsme svědky jednoho hitu většího než druhého, je tu doba slavné Lady Carneval. V tomto období pak popularita Karla Gotta dosáhla mezinárodního rozměru do té míry, že jí nebylo možné ignorovat. Nic na tom proto nezměnily ani srpnové události roku 1968 a nástup tzv. normalizace.

Zlatá éra Karla Gotta
V 70. a 80. letech pokračuje hvězdná dráha Karla Gotta lemovaná desítkami těch nejvýzamnějších ocenění, zlatých, stříbrných, diamantových a platinových desek, které sbírá doslova jako "na páse", včetně Zlatých slavíků. Vstupuje ve vrcholné formě doma, stejně jako jinde v Evropě, v zámoří i Asii, cestuje od jednoho konce světa ke druhému, svůj repertoár rozšiřuje prakticky na všechny žánry, od popu, před lidovky až po klasikou hudbu. Vydává jeden hit za druhým, jedno album stíhá druhé, stejně jako TV show, ale dokonce se objevuje i v několika celovečerních jak hraných, tak dokumentárních filmech.

V polovině 80. let popularita Karla Gotta v Česku i v zahraničí dosahuje vrcholu a kulminuje, na domácí scéně mu vůbec poprvé roste mohutná konkurence v podobě mladých zpěváků, která však jen nakrátko přerušuje dobu jeho kralování, a koncem 80. let ustupuje zpět. Mnozí upadli v zapomnění a tak je Karel opět na vrcholu. V roce 1989 slaví těsně před revolucí své 50. narozeniny, stává se pomalu zpěvákem v letech, který má ta nejlepší za sebou, neusiluje za každou cenu o první příčky v hitparádách mladých, naopak dává přednost pečlivějšímu a decentnějšímu výběru repertoáru před líbivostí.

Filmové písně
Nazpíval kromě jiných titulní písničku do české, německé i slovenské verze animovaného seriálu Včelka Mája (na hudbu skladatele Karla Svobody).

Zpíval jednu z melodií ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera a ve filmu Tři oříšky pro Popelku zpíval píseň Kdepak ty ptáčku, hnízdo máš.

Zamýšlený konec kariéry
V roce 1990 se rozhoduje ukončit svoji kariéru a pořádá mamutí turné na rozloučenou po sportovních halách v Československu a Německu. Úspěch turné byl však tak velký, že své rozhodnutí přehodnocuje. Není pochyb o tom, že by změna politického režimu a nové možnosti, kdy většina "normalizačních" hvězd upadla v zapomnění, případně se začala věnovat podnikání, měla nějaký vliv na oblibu Karla Gotta. V roce 1992 se jeho album Když muž se ženou snídá stává nejprodávanější deskou roku (stejný úspěch slavil ještě v letech 1995 a 1997). Během 90. let se věnuje také stále víc své druhé lásce - malování a své obrazy mimořádně úspěšně vystavuje v Česku i v zahraničí. V obnovené anketě Zlatého slavíka "Český slavík" obsazuje v roce 1996 opět s velkým náskokem první pozici, kterou si drží dodnes (2009). Celou dekádu úspěšných 90. let završuje famózním koncertem ve Spojených arabských emirátech a v Číně před 600 miliony diváky Eurovize a v Carnegie Hall v New Yorku.

Na své dřívější úspěchy navazuje i v současnosti a nové příznivce si získává dokonce i mezi nejmladší generací, v době, kdy ty největší staré legendy zůstávají a nové hvězdy se mají teprve narodit.

Co se týče soukromí, tak je Karel Gott od 7.ledna 2008 manželem své dlouholeté přitelkyně Ivany Macháčkové s níž má dceru Charlotte Ellu a Nelly Sofii.

DĚKUJU HROZNĚ MOC!

13. března 2010 v 14:08 | Liška
DĚKUJU VÁM HROZNĚ MOC!
Za to, že jste navštívili nás blog!
Jako by se ten článek ráno splnil!
Strašně moc díky, nevěděla jsem, že
přijde tolik lidí na kusowky!
DĚKUJU!!!!
Liška

PROSÍM,POJĎTE NA NÁŠ BLOG!

13. března 2010 v 11:20 | Liška
Ahoj, musím vám říct, je to hrůza!
Ne, že bych přidávala sto článků za den,
to ne, ale myslím, že by tu aspoň nějaká
návštěvnost být mohla. Je to mizerný.
A proto prosím, navštivte někdo náš blog.
Já vím, stejně se někdo neozve, ale za pokus
to stojí, doufám. Jestli sem někdo přijde, ať
napíše co na tomto blogu chce! Já to budu přidávat!
Prosím, jenom něco napište. Děkuji, Liška.
 
 

Reklama